Blog


Podstawy pozycjonowania w Google


2015-08-08 11:15 | Yapmen

Wielu z nas pragnie uzyskać jak największą pozycję w wyszukiwarkach internetowych dla swojej strony, bloga czy sklepu internetowego. Jak chyba każdy wie, na chwilę obecną najpopularniejszą wyszukiwarką na polskim rynku jest Google, posiada aż 97% udziałów. Dominacja tej firmy jest wręcz niepodważalna i dlatego swoje strony, blogi, sklepy czy inne aktywności w internecie pozycjonujemy właśnie pod tą wyszukiwarkę. Obecnie nawięcej kliknięć pochodzi z pierwszej strony w wyszukiwarce Google, jest to około 93% ruchu. Trzy pierwsze pozycje w wyszukiwarce są klikane najczęściej, dlatego tworząc witryny warto stosować się do wytycznych Google'a. Działania promujące serwisy internetowe w wyszukiwarkach nazwane są SEO (ang. Search Engine Optimization) czyli w tłumaczeniu optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych. Wszytskie te działania poprawiają naszą pozycję w wyszukiwarce Google. 


Więcej
SailCms - opis


2015-07-14 13:56 | Yapmen

SailCms

Co to jest CMS...?

Cms to inaczej system zarządzania treścią z angielskiego Content Management System. Jest to aplikacja webowa, która pozwala na zarządzanie serwisem internetowym w którym łatwo możemy utworzyć, aktualizować oraz rozbudowywać swoją strone w internecie. CMS'y możemy podzielić na te o upublicznionym kodzie, jak i na te gdzie kod jest zamknięty i znany tylko firmie, bądź grupie, która go rozwija.


Więcej
Czym są strony Responsywne???


2015-07-13 15:24 | Yapmen

strony RWD

Strony responsywne? Z czym to się je...?

Wraz ze wzrostem popularności urządzeń mobilnych, które mają różne rozmiary, rozdzielczości, a także możliwość zmiany orientacji ekranu, pojawiła się potrzeba projektowania stron internetowych, takich gdzie układ i wygląd automatycznie dostosowuje się do tych urządzeń, na których strona internetowa jest wyświetlana.


Więcej